
Super User
Kopie van Schilderen op hout met Catherine Gathier
Schilderworkshop schilderen op hout, bijzondere schilderijen op authentieke houten panelen. Dieren of landschap schilderen
Deze workshop wordt in het najaar weer gehouden
Een schilderworkshop waarbij we aan de slag gaan met het schilderen van een onderwerp naar keuze op authentieke houten planken of panelen. Dit geeft een bijzonder resultaat, waarbij de mooie (oude) houtstructuur nog goed te zien zal zijn in het schilderij. U neemt een uniek houten schilderij mee! U kiest uw eigen onderwerp zoals bijvoorbeeld
- koeien schilderen op hout
- kippen schilderen op hout, of andere boerderijdieren
- een sfeervol zeegezicht schilderen op hout
Prijs: € 90.-
Kosten zijn inclusief houten planken of panelen, alle materialen, koffie/thee en een heerlijke, geheel verzorgde lunch.
https://schildercursus-schildervakantie.nl/itemlist/user/531-superuser#sigProId7d0c058c56
Foto's en sfeerbeelden van de schilderlessen en schilderworkshops
Hieronder vindt u een aantal foto's van het werk van de cursisten en de schilderlessen en workshops zelf.
In de schilderlessen wordt vaak wel een specifiek onderwerp aangegeven, maar iedereen werkt dat op zijn eigen manier uit.
Soms wil iemand toch liever iets anders doen, ook daarvoor is altijd de ruimte.
Schildervakantie in Zeeland met Catherine Gathier
Heeft u zin in een schildercursus aan zee waar u een heerlijke ontspannen vakantie kunt combineren met leerzame schilderlessen? Dan zit u goed bij de schildervakanties van Catherine Gathier. Al jaren gaan wij naar deze prachtige locatie in de mooie natuur van Schouwen Duivenland.
Wij bieden u een schildervakantie waar inspanning optimaal met ontspanning wordt gecombineerd. U verblijft in een gezellig en comfortabel huis met een heerlijke grote tuin, vlakbij gezellige dorpjes als Burg Haamstede en Renesse. Naast de uitgebreide en professionele schilderworkshops die u volgt is er nog genoeg gelegenheid om de omgeving te verkennen.
Leuke stadjes als Zierikzee en Middelburg liggen vlakbij en er is in Zeeland altijd iets leuks te doen of te bezoeken. Ons huis staat vlak naast het schitterende natuurgebied de Zepe Duinen en de omgeving is prachtig om mooie fietstochten te maken! En dit alles voor een betaalbare prijs.
De schildervakantie is inclusief alle compleet verzorgde maaltijden, ontbijt, lunch en een heerlijk en uitgebreid dinner, koffie/thee etc. U heeft dus met recht vakantie!
Deze schildervakantie krijgt u professionele workshops van Catherine, in een ontspannen sfeer. We schilderen bij mooi weer op locatie, in het atelier, in de fijne tuin met uitzicht over de velden en heuvels onder de mooie appelbomen of in het prachtige duingebied of aan het strand. U volgt gedegen schilderlessen waarvan u écht wat opsteekt en kunt daarnaast genieten van de mooie omgeving en de prachtige natuur.
Masterclass portretschilderen in olieverf, midweek in maart 2025.
Deze midweek van maandag 24 tot en met vrijdag 28 maart, duiken we dieper in alle ins en outs van het portretschilderen. Een kleinere groep van maximaal 9 deelnemers staan garant voor een intensieve begeleiding, waardoor je ook echt verbaasd zult staan over de resultaten en de lesstof die je leert. We verblijven in Huis Groenoord, een gezellig en compleet ingericht huis, met een prachtige lichte glazen serre tussen het voorhuis en het achterhuis.
We delen met elkaar drie badkamers en het huis heeft een ruime eetkamer en een riant terras en tuin achter het huis.
Na de introductie op maandag gaan we drie hele dagen van 9.30 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 aan de slag met het portretschilderen in olieverf naar foto.
We werken in een combinatie van verdunde acrylverf en olieverf op doek.
Alle materialen zijn bij deze schildervakantie inclusief!
https://schildercursus-schildervakantie.nl/itemlist/user/531-superuser#sigProId30e20722d9
Heerlijk nazomeren in Zeeland midweek in september
De duinen kleuren langzaam naar de warme tinten van de nazomer. De dagen zijn nog lang en het strand wordt allengs rustiger na de drukte van de zomer. We gaan heerlijk schilderen in de midweek van maandag 8 tot en met vrijdag 12 september 2025.
We gaan aan de slag met het landschap om ons heen, als het weer het toelaat op locatie en anders schilderen we in het mooie ruime atelier van de Haayman hoeve. Natuurlijk gaan we aan de slag met de zee, golven en het strand, maar daarnaast komen ook andere onderwerpen als bloemen, figuratief werken of juist abstraheren aan bod.
De schildervakantie is inclusief alle verzorgde en smakelijke maaltijden, koffie/thee/jus etc. bij het ontbijt-de lunch, 3 complete en leerzame schilderworkshops van 9.00 tot 12.30-13.00 uur en exclusief de materialen. Deze neemt u zelf mee. U hoeft hiervoor geen lijst met "kleuren die je zelf nooit gebruikt" aan te schaffen. Hier vindt u een opsomming van materialen die wij zelf gebruiken en u ook aanraden. Alle prijzen zijn inclusief BTW.
Schildervakantie in Burgh Haamstede (Zeeland), te gast in de prachtige villa "Haayman Hoeve".
Waar? | Burgh Haamstede (Schouwen-Duivenland). De Haayman Hoeve |
Wanneer? |
Een heerlijke week van maandag 8 tot en met vrijdag 12 september 2025. (Vooralsnog zit deze schildervakantie volgeboekt, soms komt er echter ook weer een plekje vrij, wilt u vrijblijvend op de wachtlijst? Stuur dan even Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.) |
Wat? |
In dit prachtige, ruime, gezellige huis, dat van alle gemakken is voorzien hebben alle slaapkamers een eigen badkamer en toilet! De slaapkamers bevinden zich op de begane grond en eerste étage. Schilderweek: 4 Overnachtingen en 3 ochtenden schilderworkshop (9:00 - 13:00 uur) vanaf € 595,- p.p inclusief alle compleet verzorgde maaltijden koffie/thee etc. (o.b.v. twee-persoonskamer) Toeslag voor een éénpersoonskamer is € 100,-). |
Waar? | Burgh Haamstede (Schouwen-Duivenland) Huize Groenoord. (Vooralsnog zit deze schildervakantie volgeboekt, soms komt er echter ook weer een plekje vrij, wilt u vrijblijvend op de wachtlijst? Stuur dan even Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.) |
Wanneer? |
Een bijzondere midweek in een kleinere groep ( max. 9 personen) van maandag 24 maart tot en met vrijdag 28 maart 2025.
|
Wat? |
In dit prachtige, ruime, gezellige huis, dat van alle gemakken is voorzien hebben we alle ruimte en licht. De glazen serre tussen het voor en het achterhuis is wel heel fijn schilderen. Midweek masterclass portretschilderen: 4 Overnachtingen en 3 hele dagen schilderworkshop (9:30 - 12:00 uur en 13.30 - 16.00 uur.) vanaf € 625,- p.p inclusief alle materialen, de compleet verzorgde maaltijden koffie/thee etc. (o.b.v. twee-persoonskamer) Toeslag voor een éénpersoonskamer is € 100,-). |
Wat kunt u verwachten tijdens de schildervakantie van Catherine Gathier?
De lessen
Elke ochtend gaan we aan de slag met een onderwerp, naar keuze of voorgesteld door de schilderdocente.
U leert onder andere alles over:
- het mengen en gebruiken van kleuren
- het tekenen en vlot opzetten van een schets
- het gebruik van het juiste perspectief
- een schilderij van af het begin af aan opzetten en uitwerken
- een schilderij in een spannende compositie zetten
- hoe u bijvoorbeeld wat losser leert werken of juist meer controle over uw verf houdt
Naast het schilderen op locatie, komen ook andere onderwerpen (bijvoorbeeld bloemen schilderen, schelpen, potterie en stadsgezichten schilderen) aan bod. U bepaalt uw eigen werkstijl, er is plaats voor zowel realisme als voor een wat abstractere stijl.
De schildervakantie is door de individuele benadering geschikt voor zowel beginners als gevorderen.
Er wordt u tijdens de schilderlessen een onderwerp aangeboden. Hierover krijgt u vervolgens een duidelijke uitleg en het onderwerp wordt aan alle kanten belicht. Dat maakt het voor u eenvoudiger om een passende keuze te maken van materiaal en uitwerking. Niets is verplicht, u heeft zelf de regie. Het komt ook regelmatig voor dat cursisten een eigen onderwerp hebben (meegenomen) waaraan ze willen werken.
Dagindeling
's Morgens tussen 9.00 en 12.30 uur wordt er les gegeven, daarna tanken we bij met een uitgebreide lunch. De middag is vrij te besteden. U kunt lekker op pad in de omgeving maar u kunt natuurlijk ook nog even verder schilderen in bijvoorbeeld de fijne tuin met ruime terrassen, de omgeving of in het atelier.
De accomodatie
De Haayman Hoeve is een prachtig en compleet verzorgd huis. Alle slaapkamers hebben een eigen sanitair en bevinden zich op de eerste en tweede étage. De ruime tuin rondom het huis biedt u alle ruimte om te schilderen of een boekje te lezen.
Als het weer het toe laat schilderen we buiten op locatie, maar we beschikken altijd over een apart atelier zodat we ook als het weer wat minder is altijd naar hartenlust kunnen schilderen. Direct bij het huis beginnen diverse routes waarlangs u heerlijk kunt wandelen of fietsen.
Over de omgeving tijdens dit weekje weg
Wist u dat Zeeland de meeste zonuren van Nederland heeft? Dit vergroot de kans om op locatie te kunnen schilderen. Niet alleen schilderen op het strand is een unieke ervaring, maar ook de prachtige, soms Middeleeuwse stadjes en dorpjes op Schouwen-Duiveland zijn met recht heel toepasselijk schilderachtig te noemen. Zierikzee, Middelburg, maar ook Veere, zijn steden met een prachtige oude stadskern en vele monumenten.
Naast het huis ligt het prachtige natuurpark de Zepe Duinen. Dit park van Natuurmonumenten is een mozaïek van open duinen, waterpoeltjes, bosgebied en kruidrijk grasland. Pony's houden het gebied open door het te begrazen.
Wandelen, fietsen, één van de mooie middeleeuwse stadjes bezoeken of gewoon heerlijk naar de duinen of het strand kan allemaal. Voor alles geldt: niets is verplicht, het is uw vakantie.
De schildervakantie is inclusief alle verzorgde maaltijden, u heeft dus met recht vakantie!
Andere schildervakanties? Kijkt u ook eens bij onze fijne comfortabele huizen in Brabant en in de Ardennen
Schilderworkshop water en luchten schilderen in acryl met Catherine Gathier
Workshop Water en Luchten schilderen
Hoe schilder je luchten, wolken en water? Reflecties en golven, avondlucht of donderwolken, tijdens deze workshop leert u alles over dit mooie onderdeel van de natuur!
Datum; donderdag 9 juni
Locatie: Vianen, Langeweg 2b.
Tijd: 10.00 tot 16.30
Prijs € 105,- Inclusief alle materialen, koffie/thee, drankjes en een gezellige geheel verzorgde lunch
https://schildercursus-schildervakantie.nl/itemlist/user/531-superuser#sigProIdeded648902
Eén van de mooiste onderwerpen die je kunt bedenken. Zeegezichten of water en luchten schilderen. De prachtige rust.. of juist de passie van een herfststorm. Schuimende golven of een verstilde waterplas. Landschap is altijd boeiend, maar nog niet altijd even makkelijk op het doek te krijgen.
Tijdens deze workshop gaan we aan de slag met alle aspecten van de water en lucht. We schilderen schuimende golven, wolkenluchten, (helm)gras in de duinen etc. We werken naar eigen meegebrachte foto`s of aan de hand van één van de vele foto`s uit het atelier.
Prijs € 105,- incl. alle materialen, schilderdoek, koffie/thee en een gezellige ugeheel verzorgde lunch.
https://schildercursus-schildervakantie.nl/itemlist/user/531-superuser#sigProId826f7dd5f0
Portretschilderen in olieverf van Catherine Gathier
Catherine Gathier leert u alles op het gebied van portretschilderen in olieverf.
LESSEN 7 x 2,5 uur vrijdagmiddag 13.30 / 16.00 uur, de volgende cursus start dit najaar.
In ons atelier voldoen we aan de Corona maatregelen, ook de 1,5 meter afstand tot elkaar kunnen wij waarborchen.
We zetten een portret op in olieverf (naar eigen meegebrachte foto) en werken dit in diverse lagen uit. Div. technieken in het schilderen met olieverf worden behandeld, ook leert u alles over gebruik van de juiste penseelstreek en het werken met div. media. Enige ervaring met schilderen is voor deze workshop
een pré.
Prijs € 165,- exclusief gebruik van alle materialen en inclusief de ondergrond ( speciaal geprepareerd Mdf paneel en/of doek). Heeft u zelf geen olieverf materialen maar wilt u wel graag meedoen? Tegen een kleine vergoeding kunt u bij ons een startsetje kopen om aan deze cursus mee te doen.
Meer olieverf technieken? Stillevens schilderen leert u tijdens de cursus Olieverf fijnschildertechnieken.
https://schildercursus-schildervakantie.nl/itemlist/user/531-superuser#sigProIdf953af2632
Teken- en schildercursus met Catherine Gathier
Schildercursus waarin u alle technieken leert m.b.t. het schilderen met acryl, olieverf of aquarel. U kunt zowel een eigen onderwerp kiezen als dat u zich laat inspireren door het onderwerp dat wij u aanbieden.
LESSEN 11 x 2,5 uur woensdag- en donderdagochtend. Tijd; 9.30/12.00, Let op de volgende cursus start weer op woensdag en donderdag 5 en 6 maart 2025.
Curcus Teken- en Schildertechnieken in olieverf en acryl, schilderlessen in div. media zoals olieverf, acryl en aquarel.
Prijs € 275,- Op het atelier zijn schorten, papier, houtskool en potloden aanwezig. Ook schilderdoeken kunt u bij ons tegen inkoopsprijs aanschaffen.
U brengt zelf uw eigen schildermaterialen als verf en penselen mee en laat zich inspireren door het aangeboden onderwerp of bepaalt zelf uw eigen onderwerp.
Een lijstje met schildermaterialen die wij aanraden vind u hier!
https://schildercursus-schildervakantie.nl/itemlist/user/531-superuser#sigProId3a96c8a4f8
Wie is Catherine Gathier?
Catherine Gathier is de drijvende kracht achter de schildercursussen, schilderworkshops en schildervakanties.
Mijn naam is Catherine Gathier, in 1963 zag ik in de Bilt voor het eerst het levenslicht. Inmiddels ben ik een ervaren beeldend kunstenaar, met veel liefde voor het vak. In mijn atelier in Vianen werk ik, creëer ik en geef ik les.
Achtergrond van Catherine Gathier
Als kind was ik altijd al erg geïnteresseerd in het creëren van allerhande zaken, altijd op zoek naar vorm en materialen om iets te maken. Toch vond ik na diverse omzwervingen in reizen en banen pas na de geboorte van mijn oudste in 1990 de rust om me echt toe te gaan leggen op de beeldende kunst.
https://schildercursus-schildervakantie.nl/itemlist/user/531-superuser#sigProId6e27549978
Opleiding van Catherine Gathier
Ik ben voornamelijk autodidact, in die zin dat ik geen academie heb gevolgd. Vanaf eind jaren '80 volgde ik regelmatig lessen en cursussen. Eerst bij een plaatselijke vereniging, later meer gericht bij inspirerende mensen waarvan ik graag meer wilde leren. Leraren als Hans Leijerzapf, Mieke Schaper, Murielle Schellings en Joke Frima scherpten mijn kennis en kunde. Af en toe leidt mijn zoektocht naar de juiste input mij over de grenzen. Ik volgde meermaals een Summeracademy bij Joke Frima in Vissingy (Frankrijk). Ghislaine Ségal in Varage (Frankrijk) was de laatste waar ik inspiratie opdeed.
Schildertechnieken van Catherine Gathier
Alhoewel ik alle technieken wel beheers, gaat mijn voorkeur uit naar olieverf en acryl. Als realistisch kunstenaar werk ik het liefst naar de werkelijkheid. Daarbij besteed ik veel aandacht aan het vinden van de juiste compositie en een harmonisch kleurgebruik. Stilleven en het (Hollandse) landschap behoren tot mijn voornaamste onderwerpen.
Bezigheden van Catherine Gathier
Ik schilder zelf graag op locatie in de natuur of in mijn atelier in Vianen. Daarnaast geef ik les in diverse technieken in mijn eigen atelier en verzorg ik van tijd tot tijd workshops en schildervakanties op diverse locaties in binnen- en buitenland.
Een aantal malen ben ik gevraagd in mijn discipline als beeldend kunstenaar voor televisieprogramma's zoals Verhuisbericht (Peter van de Vorst) en Nederland Vertrekt (Sylvana Simons).
Expositie en werk van Catherine Gathier
Mijn werk is te bekijken in mijn atelier in Vianen, daarnaast exposeer ik regelmatig verspreid over het land. Wilt u langs komen om mijn werk te bekijken of weten of (en waar) ik exposeer? Kijkt u dan even onder de link actueel, of belt u gerust eens om een vrijblijvende afspraak te maken.
November
November,..herfst in het land, heerlijk om dan in mijn fijne zolderatelier aan het werk te zijn terwijl de regen op het dak klettert. De bomen hebben al hun blad verloren, de kleuren zijn vervaagd tot honderd tinten grijs, blauw en bruin. Toch heeft dit Hollandse Palet ook zijn charme.
Met name de water landschappen kunnen prachtig zijn met zo`n mooie weerkaatsing van de lucht. Komend voorjaar hebben we de workshop ZEEGEZICHT schilderen op het programma. Ook al weer zo`n fijn onderwerp om te schilderen.
Oktober
Oktober,..was een maand die uitzonderlijke temperaturen liet zien. Eind van de maand zat ik nog heerlijk in de tuin in Tshirt en op blote voeten. Dat in combinatie met de kleurende bomen was een cadeautje van het zuiverste water.
Deze maand zijn de cursussen allemaal opgestart. Met de olieverffijnschildertechnieken zijn we bezig aan een schilderijtje van Glas met Lampionnetjes, ook de herfst was een dankbaar onderwerp. Leuk om daar zelf ook weer eens mee bezig te zijn. Van de zomer heb ik veel landschappen geschilderd tijdens mijn "uitjes" maar stillevens is ook weer heerlijk om te doen.
Ook een stilleven van kastanjes dat ik al heel erg lang geleden had opgezet in een onderschildering; heb ik deze maand afgemaakt. Totaal anders als dat ik het in de planning had, maar ik ben zelf heel gelukkig met het resultaat.
Er gaat werkelijk niets boven een schilderij dat "lekker loopt" en naar je zin wordt....!
September
September,.... Ook in Frankrijk hebben we heerlijk weer gehad. De omgeving van het kasteel Salorges is zo mooi, de tuin is een juweeltje, elk hoekje levert haast een mooi schilderij op.
Een week van zon, schilderen en heerlijk verwend worden met het culinaire talent van Elly Hekman.... we zijn weer helemaal opgeladen voor het komende seizoen.
September is ook de maand van de kunstmarkten. Achtereenvolgens op zaterdag 21 september, de kunstmarkt in de Bilt, op 27 en 28 september de Open Atelier route hier in Vianen en op zondag 6 oktober in Wijk bij Duurstede.
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/cathering/domains/schildercursus-schildervakantie.nl/public_html/templates/mijnontwerp/html/com_k2/default/user.php on line 260